Salı, Haziran 25, 2024
spot_img
Ana SayfaHaber1 Cent Kaç TL? Cent TL Çeviri (Güncel)

1 Cent Kaç TL? Cent TL Çeviri (Güncel)

Güncel olarak 1 Cent kaç TL sorusunun cevabı bu yazımızda. Kiyasliyoruz.com’da Cent TL Çeviri ile güncel değer karşılığını öğrenebilirsiniz. 

Cent TL çeviri Dolar üzerinden yapılmaktadır. 1 Cent 1 Dolar’ın 100’de 1 i oranında denk gelmektedir. Aşağıdaki tabloda 1 Cent kaç TL sorusunun cevabını bulabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ve 10 Cent kaç TL sorularının cevabı için miktarı değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Currency.Wiki

Cent Nedir?

Cent, Dolar temel para biriminin 1 / 100’üne eşit olan birçok ulusal para biriminin para birimidir. Etimolojik olarak ‘cent’ kelimesi Latince yüz anlamına gelen centum kelimesinden türemiştir. Cent işareti genellikle basit bir ufacık (küçük harf) c harfidir. Kuzey Amerika’da, c çapraz bir çizgiyle veya dikey bir çizgiyle (yazı tipine bağlı olarak) çaprazlanır ve ¢ karakterini verir. Birleşik Devletler bir sentlik madeni para genellikle İngiliz madeni parasına ve bu ismin birimine atıfta bulunarak “penny” takma adıyla bilinir. Kanada, 2012 yılında 1 sentlik madeni para üretimini sonlandırdı.

Cent Sembolü Nedir?

Cent sembolü ¢ olarak yer almaktadır. Klavyeniz üzerinde Cent simgesi oluşturabilmek için Alt tuşu ile birlikte 0162 numaralarına tıklamanız yeterli olacaktır. Önceliğiniz alt tuşuna basmak olmalıdır. Daha sonra sırasıyla numaralara tıklayabilirsiniz.

  • Not: Buradaki veriler 3. kaynaktan alınmaktadır. Verilerin doğruluğu yüzünden kiyasliyoruz.com sorumlu tutulamaz. 

Merak edilenler;

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler