Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberZargana Ne Demek?

Zargana Ne Demek?

Etrafınızdaki insanlardan, özellikle sosyal medyada ve muhakkak zargana kelimesini bir kez de olsa  duymuşsunuzdur. Peki zargana ne demek yada zargana erkek ne demek, ne anlama geliyor? Yazımızda sizler için derledik.

Zargana nedir, ne anlama geliyor?

Zargana, uskumrumsugillerden olup, 40-60 cm boyunda, vücudu silindir biçiminde, gaga gibi ince, uzun, sivri ağızlı bir balık türüdür.

Kökeni Rumca diline dayanan Zargana kelimesinin TDK’ya göre 1 anlamı vardır ve oda yukarıda ifade etmiş olduğum balık türüdür. Fakat şuan bu anlam dışında zargana erkek, zargana gibi vücut, fitness zargana ve sosyal medyada zargana kelimeli sık sık kullanılmaktadır. Peki buralarda kullanılan zargana kelimesi ne anlama geliyor uskumrumsugillerden mi?

Zargana kime denir?

Aslında genellikle, kemikli yapısı, zayıf ve sinirinde  yağ tutmadığı düşünülen kişileri tanımlarken de Zargana gibi ifadesi kullanılmaktadır.

Sosyal medyada zargana

Tiktok’da argo zargana ne anlama geliyor. Zargana yılan balığı olarak da bilinmektedir ve elinizle de kolayca yakalayabileceğiniz bir türdür.  Zargana argo olarak, insanlarla da dalga geçmek için zayıf çelimsiz uzun insanlar içinde kullanılıyor.

Zargana adam (erkek)

Zargana erkek terimi, uzun zayıf çelimsiz ve sinirli erkekler için kullanılan bir terimdir.

Zargana gibi vücut ne demek

Zargana gibi vücut çelimsiz ve zayıf kişileri tanımlamak için kullanılıyor.

Fitness zargana

zayıf ve çelimsiz olup, spor yapan kişiler için kullanılan bir terimdir.

Güncel haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler