Pazar, Mayıs 19, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilSnapdragon 875 5 nm yonga setinin detayları sızdırıldı !

Snapdragon 875 5 nm yonga setinin detayları sızdırıldı !

Bitcoin Fiyatını 2'ye Katladı. Popüler Altcoin Solana 4'e Katladı. Kripto Piyasasında Boğa Başlıyor!


Şimdi Kaydol, Boğadan Önce Yerini Al

Qualcomm Snapdragon 865 yonga seti şu anda bu yıl piyasaya sürülen premium akıllı telefonların çoğuna güç veren ve yenisi gelene kadar bunu yapmaya devam edecek olan şirketin üst seviye işlemcilerinden biri.Snapdragon bu yılın sonunda , beklentimiz Aralık ayında  Snapdragon 875 olarak tanıtması bekleniyor.. Raporlara göre, yonga seti şirketin 5nm süreci kullanılarak ilk üretileni olabilir.

Bu arada Snapdragon hakkında hiçbir bilginiz yok ise lütfen bu yazıyı okumadan önce ,Snapdragon nedir ? Qualcomm Snapdragon ! yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.Yeni bir rapora göre SM8350 kod adı verilen yaklaşan Snapdragon 875 yonga setinin yeni Snapdragon X60 5G modem RF entegre sistemiyle geleceği söylentiler arasında. Modemin entegre mi yoksa isteğe bağlı mı olacağı henüz bilinmiyor. 5G uyarlamasının artması ile bizce Qualcomm ‘unda entegre modeme yöneleceğini düşünmekteyim.

snapdragon 865 cihazlar

Ve ayrıca Snapdragon 865 ayrıca dahili bir 5G modem ile birlikte geliyor. Ancak bu çalışma yonga setini pahalılaştırdğı için kullanıcıların bundan memnun kalmıyacağını tahmin etmek zor değil. Bu, akıllı telefonların sadece 4G modelleri için bile daha pahalı olmasına yol açtı, çünkü 5G altyapısı hala gelişimin erken aşamasındadır. Rapora göre , tanıtılması yakın olan Snapdragon 875 ‘in, Adreno 660 GPU, Adreno 65 VPU ve Adreno 1095 DPU ile ARM v8 Cortex teknolojisi üzerine kurulmuş Kryo 685 CPU’ya sahip olacağını da ekliyor. Modem, mmWave ve alt 6GHz bantlarını destekleyecektir.

Qualcomm , Aralık ayında , Snapdragon 875 i , Snapdragon teknoloji zirvesinde büyük ihtimal ile tanıtacak. Rakipleri ise hala Snapdragon 875 ile yarışacak bir işlemciye sahip değil. Ama Samsung ‘un Exynos ‘unda da bir atak beklemiyor değilim. Tüm bu işlemci savaşlarını ( Exynos ,Mediatek , Snapdragon,Kirin ) aralık ayında görmüş olacağız.

 

 

 

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler