Cumartesi, Temmuz 20, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilResim küçültme ! Fotoğraf küçültme nasıl yapılır ?

Resim küçültme ! Fotoğraf küçültme nasıl yapılır ?

Akıllı telefonunuza yada bilgisayarınıza , herhangi bir uygulama indirme gereksinimi duymadan , resim küçültme yada fotoğraf küçültme işlemini gerçekleştirebilirsiniz . Herhangi bir resim yada fotoğraf boyutlandırma  işlemi , dosya paylaşımında hızlılık , mail alanı doldurma , hafızayı azaltma gibi kolaylıklar sağlayabilir . Peki tam olarak , Resim küçültme ! Fotoğraf küçültme işlemi nasıl yapılır ?

Resim küçültme !

Akıllı telefonunuzda yada bilgisayarınızda yer alan bir resmin boyutunu küçültmek için , herhangi bir uygulama yada program indirmenize gerek olmadan , resim boyutlandırma işlemini ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz . Ücretsiz resim , fotoğraf boyutlandırma siteleri ;

fotoğraf küçültme
fotoğraf küçültme sitesi
  • Compressjpeg : Site 20 adete kadar fotoğraf , resim küçültme işlemini ücretsiz olarak yapabiliyor. Resimleri tek tek yüklemenize gerek olmadan , toplu bir şekilde , JPG , PNG , SVG ve GIF küçültme işlemini ücretsiz olarak gerçekleştirebiliyorsunuz . Bu sayede resim boyutlandırma için herhangi bir programa ihtiyaç duymadan saniyeler içinde , toplu resimlerinizi ZIP olarak indirebilirsiniz .

Fotoğraf küçültme nasıl yapılır ?

Diğer resim ve fotoğraf  boyutlandırma siteleri Imageutils ve İmagecompressor ‘dur . Bu siteler sayesinde ücretsiz resim ölçeklendirme işlemini tamamlayabilir . Resmin ve fotoğrafın ne kadar küçüleceğini seçebilirsiniz .

fotoğraf boyutlandırma
resim küçült
  • İmagecompressor : Optimizilla site ismi ile tanıtılan site , Compressjpeg sitesi ile aynı formata sahip olmak ile beraber , sadece JPG ve PNG formattaki resimleri ve fotoğrafları küçültmekte. Ayrıca sitede küçültme sırasında orijinal ile farkları görerek , yeniden boyutlandırma ve küçültme seviyesini kendiniz belirtebilirsiniz .Dosyalar ZIP formatında indirebilir durumda kullanıcılara sunulmaktadır.
  • İmageutils : İmageutils sitesi basit bir ve eski bir ara yüze sahip olmasına rağmen , kullanıcı dostu ve hızlı bir işlem sunmakta . Diğer sitelere oranla daha profesyonel seçimler yapmanızı isteyen site de , resim ölçeklendirme için , genişlik , yükseklik ve yüzde seçimleri yapmanız gerekiyor. Daha sonra fotoğraf boyutlandırma işlemini tamamlayabiliyorsunuz . Site tamamen ücretsizdir .

 

spot_img
Diğer Yazılar

1 Yorum

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler