Pazar, Mayıs 19, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilSnapdragon nedir ? Qualcomm Snapdragon !

Snapdragon nedir ? Qualcomm Snapdragon !

Bitcoin Fiyatını 2'ye Katladı. Popüler Altcoin Solana 4'e Katladı. Kripto Piyasasında Boğa Başlıyor!


Şimdi Kaydol, Boğadan Önce Yerini Al

Telefon alırken , kişilerin en çok dikkat ettiği donanım özelliklerinden biride işlemci. Bilgili müşterinin ilk sorusu satıcıya şu şekilde olur ‘ işlemcisi snapdragon ‘mu ! Bu yazımızda snapdragon nedir ? Qualcomm Snapdragon ne işe yarar ? Gibi soruların cevabını vereceğiz. Bu arada en güncel işlemcisi Snapdragon 865 .

Öncelikle şirket olarak baktığımızda , Snapdragon Qualcomm tarafından üretilen , akıllı telefonlar, tabletler , saatler için tasarlanan mobil çip üzerindeki sistemdir. Snapdragon hakkında bilgi vermeden , Qualcomm firmasına hakkında bilgi sahibi olalım.

Qualcomm Şirketi hakkında

Qualcomm hangi ülkenin markası ? Şirket 1985 yılının temmuz ayında Amerika ‘nın Kaliforniya eyaletinde kuruldu.Qualcomm çalışma alanları ise kablosuz telekomünikasyon ürün ve hizmetlerini tasarlayan ve pazarlayan çok uluslu yarı iletken ve telekomünikasyon ekipman şirketidir.

Qualcoom ‘u tanıdıktan sonra Snapdragon hakkında bahsedebiliriz. Snapdragon nedir sorusuna cevap, akıllı telefon , saat , tabletlerde kullanılan, işlemci sistemidir.

snapdragon 865 cihazlar

İşlemci nedir ?

Bilgisayar , telefon , akıllı saat gibi aygıtların ana işlem birimini oluşturan, belirli mantık ve matematik işlemlerini elektronik olarak yapabilecek biçimde, verilen komutları yorumlayan ve yürüten, yongalardan oluşmuş tümleşik devre.

Yonga nedir : Çok sayıda küçük anahtardan oluşan elektronik devre.

Yani  anlayacağınız bilgisayar , telefon , akıllı saat gibi aygıtlarda ana beyin işlemci . İşte Qualcomm firmasıda Snapdragon adını verdiği bu işlemcilerden üretmektedir.

Qualcomm Snapdragon işlemcileri :

  • Snapdragon S1
  • Snapdragon S2
  • Snapdragon S3
  • Snapdragon S4
  • Snapdragon 200
  • Snapdragon 400
  • Snapdragon 600
  • Snapdragon 700
  • Snapdragon 800
  • Snapdragon 865

Bu işlemcilerin kodları ana başlıklardır. İsimlerindeki sayılar değişkenlik gösterebilir. Bunun kullanıcıya artısı ise işlemci güçlendikçe sağladığı performans artmaktadır. İşlemci güçlendikçe, daha az enerji ile daha fazla performans sağlamasını sağlamaktadır. Sizlerde telefon almadan önce  Telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler ? yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Öneri yazı : Gorilla Glass nedir ? Gorilla Glass ne işe yarar ?
Anlamadığınız yerde yorum yapabilir ve sitemizde ürünler arasında kıyaslama yapabilirsiniz.

spot_img
Diğer Yazılar

1 Yorum

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler