Oppo hangi ülkenin markası ? Oppo ne zaman çıktı ?

Sevgili kıyaslıyoruz takipçileri bugün sizlere OPPO hakkında genel bilgi vereceğiz. Sizlere soru cevap şeklinde maddeler halinde, OPPO hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarına kavuşturacağız.

1.OPPO CİHAZLARI HANGİ ÜLKE’DE ÜRETİLMEKTEDİR.

OPPO , Dünya üzerinde  teknoloji pazarında büyük söz sahibi olan Çin’de üretilmektedir.Çin’in İphone’u olarak adlandırılan bu cihazlar,şu an Dünya üzerinde en çok telefon satışını yapan 4. büyük firmadır.

Fakat Huawei’in Android anlaşması sona erecek gibi olması (Mate 30 serisi için Android anlaşması sona erdi ), Apple ‘ ın yanlış fiyat politikası ve sürekli geliştirme ve inovasyon içermeyen cihazları yüzünden, OPPO firmasının daha iyi yerlere geleceğinden şüphe duymamaktayım. OPPO firması, yenilikçi ve fiyat konusunda da müşteri taraflı yaklaşır ise ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlerde olacaktır.

ÖNEMLİ NOT: OPPO’nun Huawei firması ile hiçbir alakası yoktur.

2.SERVİS VE GARANTİ DURUMU

Peki bu Oppo cihazlarından birini aldınız varsayalım.Bunun garantisi KVK’mı Genpa’mı nedir diye soracak kişiler olacaktır.

Sizlere net söyleyeyim OPPO ülkemizde resmi olarak garanti hizmeti vermektedir.Yani Oppo Türkiye  garantilidir.

Tabi ki KVK ve Genpa anlaşmalı olduğu satış yerleride mevcuttur.

3.YAZILIMI NEDİR

Oppo cihazları da Android sistemine dahildir.Mevcuttaki tüm cihazlar Android ile desteklenmektedir. Bunun yarısı sıra kullandığı arayüz ise Color Os ‘dur. Arayüz konusunda incelememde çok başarılı olduğunu söyleyebilirim. Android ile Color Os’u iyi harmanlayan Oppo , sade şık ve yenilikçi bir görünümü beraberinde getirmektedir.

Huawei ile hiçbir bağlantısı olmayan bu firmanın Android güncelleştirmelerin de hiçbir sorun yasak mevcut değildir.


4.SATIŞ AĞI VE SPONSORLUKLAR

OPPO dünya üzerinde 35’i geçkin ülkede aktif olarak satış yapmaktadır.2004 yılında Çin’de kurulan bu firma 2017 yılından beri aktif olarak Türkiye’de satış yapmaktadır. Ülkemizde şu anda Mediamarkt,Vatan Bilgisayar ve Teknosa gibi Zincir mağazalarında da personelleri ile birlikte aktif satış halindedirler.Türkiye genel müdürü ise Weijian Zhou dur.

Oppo Barcelona Futbol takımının ve Pubg Mobile e’spor müsabakaları destekçisidir. Yatırım konusunda çekinmeyen bu firma emin adımlar ile gelmektedir.

Cihazlar özellikler ve kıyaslamalar içeren paylaşımlar yakında gelecektir.

Konu ile ilgili anlamadığınız yerlerde bizlere mail gönderebilir, veya yorum yazabilirsiniz.

Bilim ve Teknoloji ile kalın …