Salı, Haziran 25, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilNFC nedir ? NFC nasıl çalışır?

NFC nedir ? NFC nasıl çalışır?

Merhaba,değerli okurlar bu yazımızda sizlere nfc nedir , nfc nasıl çalışır , nfc desteği ne  işe yaradığını anlatacağım. Öncelikle bilmeniz gerekir ki, NFC modülü her telefonda bulunmamaktadır. Herhangi bir program indirerek NFC çalıştıramazsınız. Play Store‘da yazan bu tarz uygulamalara itibar etmeyin. Hiçbir faydasını göremeyeceksiniz.

NFC nedir ?

NFC , kelime açılımı Near Field Communication’dır.  Diyeceksiniz ki evet anladım nfc buymuş diye. Şaka bir yana NFC , yeni nesil kablosuz veri aktarımıdır.

Bu veri küçük bir veri , kod gibi . Bluetooth kadar fazla enerji harcamayan bu sistem, hatta hiç enerji harcamayan bu donanım , bluetooth gibi daha geniş mesafeden eşleştirmekten ziyade , cihazları eşleştirmek için cihazları 1,2 cm yakınlıkta tutmanız gerekmektedir.Peki NFC sayesinde neler yapabilirsiniz?

NFC sayesinde , kredi kartlarınızı kullanmadan, pos cihazlarına telefonunuzu temas ettirerek ödemeyi tamamlayabilirsiniz. Yada otobüs biletleri veya kartları kullanmadan , yine mobil cihazınızı kullanarak , kısa yoldan bilet işlerinizi halledebilirsiniz. Gelişen teknoloji ile NFC kartlarına temas ettirerek kuponlar kazanabilir, hatta uygulamalara direk erişebilirsiniz.

NFC ‘yi aygıtınız da aktif hale getirmek için , cihazınızın bildirim panelini aşağıya çekerek, bildirim panelinde bulunan NFC butonunu aktif etmeniz yeterlidir.NFC nedir ,nfc nasıl çalışır, nfc desteği ne işe yarar sorularınızın cevabını vermeye çalıştık, sizlerde sitemize abone olarak , güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Nfc dışında , Wifi Direct hakkında ki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Son olarak Bilim ve Teknoloji ile kalın.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler