Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberİphone 12 sorunları ortaya çıktı . İphone 12 kamera sorunu !

İphone 12 sorunları ortaya çıktı . İphone 12 kamera sorunu !

Amerika menşeili firma , Apple İphone 12 modellerinin satışlarını kısa bir süre önce gerçekleştirmeye başladı. Eski satış performansını İphone 12 modellerinde gösteremeyen Apple firması , tasarım konusunda başarılı olamadığı kullanıcılar arasında konuşulan gerçekler arasında . Satın alınan İphone 12 modellerinde bazı sorunlar ortaya çıkması kullanıcıları zor duruma düşürüyor. İşte İphone 12 kronik sorunları !

İphone 12 kronik sorunları

Satışa sunulmasının çok az bir süre sonra İphone 12 , İphone 12 Pro modellerinde bazı sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Bildiğiniz üzere kullanıcıları üzen bir diğer durum ise , Apple firmasının artık yeni tanıtılan modellerinde , şarj adaptörü ve kulaklık kutu içerisinde yer almamasıydı. Buda kullanıcıya nerden baksanız 600 TL civarında ekstra bir masraf harcamasına neden oluyor . Tüm bunların dışında firmanın yeni tanıttığı modellerinde bazı kronik sorunlar ortaya çıktı .

Önerilen Makale : Apple Airpods Pro özellikleri nelerdir ?

Kasada oluşan boya soyulması ve kılcal çizikler

Tanıtılan modellerde en çok göze çarpan şikayetlerden biri boya soyulması !  Bu durum da cihazın kasa , çerçeve ve ekran sağlamlığı cihaz için çok önem arz ediyor. Ama kullanıcılardan gelen yorumlara ve şikayetlere göre , İphone 12 modellerinde boya atması ve çabuk çizilme sorunları kullanıcıları rahatsız eden durumlardan biri . Özellikle bu kadar para verdikten sonra , oluşan bu durumlar kullanıcılar açısında moral bozduğunu belirtmekte fayda var. Her kullanıcı aynı sorunlar ile karşılaşmadığını belirtse de , konu hakkında oluşan şikayetler kapsamında ilerleyen zamanlarda daha fazla bilgi aktarımı yapacağız.

iphone 12 kronik sorunları
İphone 12 boya atması

İphone 12 kamera sorunu

Kullanıcılardan gelen resimlere ve şikayetlere göre şu an için cihazda oluşan en büyük sorunlardan biri İphone 12 kamera sorunu .  Apple firması kamera camları için , 2 farklı firma ile anlaşmış durumda . Bu firmalar ,  Largan ve Genius Electronic Optical  . Fakat şöyle bir durum var , Largan firması tarafından üretilen camlarda herhangi bir problem olmamasına rağmen , Genius firması tarafından üretilen camlarda ve lenslerde sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Sorun ise ciddiye alınacak derece büyük önem arz ediyor.

iphone 12 sorun
iphone 12 kamera çatlaması

İphone 12 modellerinde meydana gelen , yüksek ısıdan dolayı , kamera camları ve lensleri çatlamaya başlıyor . Kullanıcıların aktardığı durumlara göre , cihaz şarj sırasında iken , bazen yüksek ısıya neden oluyor. Daha sonra 12 ve 12 pro modelinin kamera kısmında bir sulu buğulanma gibi gözle görülür bir hata meydana geliyor. Daha sonra ise , lenste ve kamera çatlamalar meydana gelebiliyor. Durum çoğu kullanıcılar tarafından gözlemlenmese de , arıza oranı yükseldikçe ve durum hakkında resmi bir paylaşım oldukça siz değerli kullanıcılarımızı bilgilendireceğiz.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler