Pazartesi, Mayıs 20, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberHangi telefon , hangi ülkenin ! Telefon markaları ve Ülkeleri !

Hangi telefon , hangi ülkenin ! Telefon markaları ve Ülkeleri !

Bitcoin Fiyatını 2'ye Katladı. Popüler Altcoin Solana 4'e Katladı. Kripto Piyasasında Boğa Başlıyor!


Şimdi Kaydol, Boğadan Önce Yerini Al

2020 yılına girdiğimiz andan itibaren yepyeni telefon firmalarını ve markalarını tanımaya başladık . Bildiğiniz üzere Dünya genelinde neredeyse 200 ‘e yakın telefon firması bulunuyor . Global firmaların sayısı bu rakamın neredeyse yüzde yirmisine sahip. İşte telefon markaları ve Ülkeleri ! Hangi telefon , hangi ülkenin malı ?

telefon markaları

Hangi telefon , hangi ülkenin !

 • Amerika Birleşik Devletlerine ait telefon markaları : Amerika telefon markaları , APPLE İphone , Motorola  ABD menşeili telefon üreticileridir. Apple firması Dünya üzerinde en fazla kar eden telefon şirketi konumundadır. Neredeyse bir marka ile tüm Dünya üzerinde en çok satan telefon firmalarından biri olan Apple , gün geçtikçe artan fiyat politikası ile Ülkemizde ki kullanıcıları üzecek gibi duruyor .
 • Almanya ‘ya ait telefon markaları : Almanya menşeili telefon markaları Sıemens , Grundıg ve Telefunken ‘dir. Alman telefon markalarından hiçbirinin şu anda Ülkemizde satışı olmadığını belirtmek de fayda var. Almanlar telefon üretim konusunda çok başarılı olmadığı için , ağırlığını araba üretim konusunda devam etmeyi yeğliyor.
 • Çin malı telefonlar : Çin ülkesine ait telefon markaları , Huawei , Oppo , Vivo , Realme , Xiaomi , Oneplus , Honor, Lenovo , Meizu , Zte ve daha global de yer almayan daha fazla marka Çin ‘ de üretilmektedir. Çin ‘de Üretilen Oppo , Vivo , Realme , One Plus firmaları BBK Elektronik tarafından desteklenen yine bu firmanın yan kuruluşlarıdır. Dünya üzerinde ciddi bir pazar elde etmeye yakın olduklarını belirtmek de fayda var. Apple firmasının yeni modellerinde çok farklı özellik ve donanım katmaması , firmanın pazar payında küçülmeye gitmesine yol açmakta iken , Çin’li firmaların yüksek özellikleri uygun fiyata satma politikaları neredeyse Dünya telefon pazarına sahip olmasına imkan sağlıyor .
 • Güney Kore ‘ye ait telefon markaları : Güney Kore telefon markaları , Dünya üzerinde en fazla satış payına ve pazar payına sahip Samsung , Güney Kore ülkesine ait olduğunu belirtmekte fayda var. 1938 yılında kurulan Samsung firması bu köklü yapıyı Ülkesine ve insan faydalı teknoloji üretmek sayesinde kazandığını belirtmek de fayda var. Bir diğer önemli telefon firması ise LG markasıdır. Ülkemizde geçmiş dönemlerde iyi bir ün ve satış payı yakalayan Güney Kore’li firma , zaman içerisinde teknik servis ve parça tedarikleri yüzünden kullanıcılara onarımı yapılamayan cihazlar için sıfır model ve üst model telefonlar göndermeye başladı. Bu durum LG Türkiye pazar karında ciddi zarara uğrattı. Ülke içerisinde bozulan yapılanmalar ile daha fazla dayanamayan LG firması Ülkemizden çekilmek zorunda kaldı .
 • Tayvan ülkesine ait telefon markaları : İnsan gücünün yine ucuz olduğu bir ülke ! Tayvan ‘da üretilen telefon markaları BenQ, Asus, Htc, Dopod, Acer.

güney kore telefon markaları

Diğer Telefon markaları ve Ülkeleri

 1. ALCATEL – FRANSA
 2. AMAZON – AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ
 3. AMOI – ÇİN
 4. ARCHOS FRANSA
 5. BLACKBERRY – KANADA
 6. CAT – ABD
 7. ENERGİZER – ABD
 8. GOOGLE – ABD
 9. NOKIA – FİNLANDİYA
 10. SHARP – JAPONYA
 11. TCL – FRANSA
 12. XOLO – HİNDİSTAN
 13. YEZZ – ABD
spot_img
Diğer Yazılar

1 Yorum

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler