Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaHaberEn Çok Kullanılan VPN Hizmeti, Nord VPN Nedir?

En Çok Kullanılan VPN Hizmeti, Nord VPN Nedir?

İnternette yer alan binlerce zararlı yazılım, reklam, ve izleyicilerin sürekli sizi takip ettiğini biliyor muydunuz. Gizlilik internet kullanıcıları ilk öncelik olmalıdır. Tüm bunların yanı sıra erişmek istediğiniz hizmetler ve siteler için bir özgürlük sağlayan VPN hizmeti hakkında sizleri bilgilendireceğiz. En Çok Kullanılan VPN Hizmeti, Nord VPN Nedir?

VPN Nedir?

VPN, İngilizce kelimeler olan Virtual Private Network kelimelerinden meydana gelmektedir. Türkçe karşılığıysa Sanal Özel Ağ anlamına geliyor. Elbette VPN hizmetinin nasıl çalıştığını merak ediyorsunuz.

VPN, birden fazla protokol ve teknolojiyi içinde barındırsa da temelde VPN’ler bir tünel hizmeti görür. Neden tünel dediğimi anlamanız için, VPN kullandığınız cihazdan karşıdaki ağa şifreli bir tünel açar. Ve bilgi tünelin içerisinden iletilir. Bu nedenle iletilen veriler dışarıdan gözükmez. Bu sayede artık gizli bir tünele sahip olursunuz.

VPN uygulamalarını bilgisayarınıza yada diğer aygıtlarınıza kurduğunuz zaman, özel bir ağ sürücüsü kurar. Bu noktada ağ size karşıdaki ağdan bir IP adresi tanımlar. Bu sayede istediğiniz ülkede yada konumda yer alabilir ve sitelere güvenle erişebilirsiniz.

IP Nedir? : IP , İngilizce olarak Internet Protokol kelimelerinden meydana gelmektedir. İnternet ortamına bağlanabilen her bir cihazın IP adresi vardır. IP adresleri ağ üzerinden veri alışverişi yapmak için kullanılır.

En iyi VPN Hangisi?

Sürekli internet kesintisi, yavaş ağ gibi durumlar internet ortamında sörf yapmanızı zor hale getirecektir. İşte bu noktada doğru VPN seçimi sizi bu durumdan kurtaracaktır. Gelin sizi Dünyadaki lider VPN hizmetiyle tanıştırayım.

Nord VPN Nedir?

Nord VPN dünya üzerindeki açık ara lider VPN hizmetidir. NordVPN bağlantınızı yeni nesil şifreleme ile garanti altına alır; böylece hesaplarınıza giriş, banka transferleri ve online alışveriş yaparken endişe etmenize gerek kalmaz. Koruma altında olmayan Wi-Fi’ler ile bağlanırken bile.

İnternette ne yaptığınız kimseyi ilgilendirmez. Bu yüzden kişisel verilerinizi takip etmiyor, depolamıyor ya da paylaşmamaktadır. NordVPN Windows, macOS, Linux, Android ve iOS dâhil olmak üzere tüm popüler platformlarla uyumludur. Dahası, yönlendiriciniz dâhil olmak üzere tek bir hesapla 6 cihaza kadar güvenlik sağlayabilirsiniz.

Üstelik 30 günlük para iade garantisi sunmaktadır.

nord vpn deneme

NordVPN’in özel fırsatından yararlanın: %68 indirim + 3 ay ÜCRETSİZ

Şimdi Buradan NordVPN ile tanışmaya başlayın! 

Diğer VPN hizmetleriyle karşılaştırıldığında

Diğer VPN sağlayıcılarıyla karşılaştırmaya göz atın.

en ucuz vpn hizmeti

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler