Cuma, Nisan 19, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilBixby Vision nedir ? Bixby Vision ne işe yarar ?

Bixby Vision nedir ? Bixby Vision ne işe yarar ?

Bitcoin Fiyatını 2'ye Katladı. Popüler Altcoin Solana 4'e Katladı. Kripto Piyasasında Boğa Başlıyor!


Şimdi Kaydol, Boğadan Önce Yerini Al

Bixby vision nedir ? Öncelikle Bixby bir sanal asistandan fazlası şunu belirmek isterim ki Bixby , Siri‘den Google Asistan’dan çok daha iyisi peki Bixby’i geri atan şey nedir , derseniz tabi ki Türkçe dil desteğinin olmaması.  Şu anda mevcutta Bixby ‘de ,İngilizce (BK) ,Fransızca (Fransa),İngilizce (ABD),Almanca (Almanya),İtalyanca (İtalya),Korece (Güney Kore),Mandarin Çincesi (Çin),İspanyolca (İspanya),Portekizce (Brazilya) dillerini kapsamaktadır. Peki tam olarak Bixby nedir ? Bixby vision ne işe yarar ?

Bu diller ne için gerekli diye sorarsanız, Bixby yazı ve menü olarak Türkçe sade  Voice uygulaması bu dilleri kapsadığından dolayı , bizler  Voice ‘de komut veremiyoruz. Bundan dolayı bizler için Bixby sesli asistanı çokta kullanışlı olmadığını belirtmek isterim. Ama geriye kalan uygulamalarını hayranlık ile benimsediğimi belirtmek isterim.

bixby nasıl kapatılır

Bixby nedir ?

Samsung ‘un cihazlarında yer alan , görsel arama , sesli arama , sesli komut , mekan tarama ,ürün arama ve bir çok komutu işleme dönüştürmeye yarayan Samsung ‘a ait sanal asistandır.

1.Bixby Home 

2.Bixby Vision

3.Bixby Reminder

4.Bixby Voice

5.Bixby Routines

Önerilen Makale : Binance ile Kripto Para Alım Satım İşlemi Nasıl Yapılır ?

Bixby Vision Nedir ?

Bixby Vision, sanal asistan dünyasında benim en çok sevdiğim bölümdür. Çünkü burada yapabileceğiniz işlemler sizi çok şaşırtacaktır. Bixby Vision adı üzerinde görmeye dayalı bir yazılımdır. Peki bize neler sunar sorusuna gelirsek bize, herhangi bir kağıtta bir yerde yazılı olan yazıyı fotoğrafını çekerek metni çıkarmamızı ve daha sonra Word Excel gibi ofis programlarına aktarmamıza imkan sunar. Bu çektiğiniz yazıyı word gibi programlara aktarmadan önce yaklaşık olarak , 80 dile kadar çeviri yapabilir ve word yada benzeri programlara kaydedebilirsiniz

Ve yine herhangi bir yerde yazılı bir çok dili kamerayı tutarak, mevcut dilinize çevirmeye, yani diyelim ki Almanya Münih şehrine gittiniz. Ve tabelada yada menü de Almanca yazıyor. Cihazınızdan Bixby Vision ile bu metinleri kendi dilinize çevirebilirsiniz. Hızlı bir şekilde konum paylaşmak mı istiyorsunuz ? Kamerayı ayağınıza tuttuğunuzda bulunduğunuz konumu paylaşmaya, havaya tuttuğunuzda hava durumunu göstermeye, yer seçeneğini seçtiğinizde yakınınızda bulunan mekanların, konumlarını göstermeye, QR kod taramadan, herhangi bir görsel taramaya ve İnternet ‘de aramaya , bir saatten bir ayakkabıya kadar, tüm bu fonksiyonları ve fazlasını yapan bu arkadaş Bixby Vision adını vermişler.

Bixby Vision‘ı aktif etmek için ;

  • Cihazınızda kamerayı açın.
  • Kamerayı açtıktan sonra sol üst köşede Bixby yazısına tıklayın.
  • Tıkladıktan sonra görsel asistanınıza kavuşacaksınız.

Ayrıca Bixby ‘nin diğer uygulaması Bixby Home  uygulamasınıda bu yazıdan sonra okumanızı tavsiye ederiz.

Konu ile ilgili anlamadığınız yerlerde bizlere mail gönderebilir, veya yorum yazabilirsiniz.

Bilim ve Teknoloji ile kalın …

 

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler