Çarşamba, Haziran 12, 2024
spot_img
Ana SayfaKripto HaberAptos (APT) Coin Nasıl Alınır?

Aptos (APT) Coin Nasıl Alınır?

Piyasada yer alan lider borsalar aynı anda Aptos Coin listelemesini duyurdu. Heyecanlandıran duyurusu sonrasında kullanıcılar Aptos’u ilk olarak nereden alabilirim sorusuna yanıt arıyor. İşte Aptos (APT) Coin Nedir, Nasıl Alınır?

Aptos (APT) Coin Nasıl Alınır?

İşte bazı rehberler;

Aptos (APT) Coin Nedir?

Dört yıldan fazla süren sıkı çalışmanın, inşaatçıların yüzlerce katkısının ve dünya çapında yüzlerce farklı topluluk projesinin ardından Aptos Mainnet’e ulaştık. İnsanlar için birlikte buraya gelmekten gurur duyuyoruz.

Bu, güvenli, ölçeklenebilir ve yükseltilebilir bir blok zinciri aracılığıyla milyarlarca insan için merkezi olmayan uygulamalara evrensel ve adil erişim yaratmaya yönelik uzun bir yolculuğun ilk adımıdır.

Bugünün insanlarının ve gelecek nesillerimizin ihtiyaçlarına hizmet eden, hızla yenilikçi ve uyarlanabilir bir blok zincirine duyulan ihtiyaca inanıyoruz. Yükseltilebilirlik, Taşıma ve önce insan kullanıcı deneyimi, web3’ü herkese getirmek için bu şaşırtıcı, canlı ekosistemi bir araya getiren Aptos blok zincirinin temel ilkelerinden ve benzersiz özelliklerinden bazılarıdır.

Aptos, mevcut ve gelecekteki kullanım durumları için optimize edilmiş kullanıcı deneyimleri sağlamak ve yeni nesil teknolojik gelişmelerin entegrasyonuna izin vermek için blok zincirinin hızlı gelişimini destekler. Kullanıcı deneyimi sürekli olarak gelişir ve geliştiriciler, altyapı kısıtlamaları olmadan inşa edebilecektir. Aptos’u geleceğe daha da geliştirmeye devam etmek için geniş kullanıcı ve inşaatçı topluluğuna bakıyoruz.

Aptos blok zincirinin arkasında birçok teknik yenilik var. İşte geliştiricilerin sevdiği ve oyunu web3 için değiştirdiği bazı şeyler:

İşlem İşleme Sıralı ve Modüler Yaklaşım

Yüksek verim elde etmek için Aptos blok zinciri, işlem işlemenin önemli aşamaları için boru hattı ve modüler bir yaklaşımdan yararlanır. Bu, mevcut tüm fiziksel kaynaklardan tam olarak yararlanır, donanım verimliliğini artırır ve yüksek düzeyde paralel yürütmeye olanak tanır.

Bu modüler tasarımla Aptos, değişiklikler bireysel modüllere hedeflenebildiğinden daha hızlı ve daha güvenli sürüm döngülerini destekler. Modüler tasarım ayrıca, doğrulayıcıları tek bir makinenin ötesinde ölçeklendirmek için yapılandırılmış bir yol sağlayarak ek hesaplama, ağ ve depolama kaynaklarına erişim sağlar. Aptos teknik incelemesinde daha fazla bilgi edinin .

Blok-STM

Block-STM, Yazılım İşlemsel Belleği ve iyimser eşzamanlılık kontrolü ilkeleri etrafında oluşturulmuş akıllı sözleşmeler için yeni bir paralel yürütme motorudur – bu, Aptos’un özü olan yeni bir yaklaşım nedeniyle daha hızlı işlem işleme anlamına gelir.

Okunacak/yazılacak veriler hakkında önceden bilgi sahibi olmayı gerektirerek işlem atomikliğini bozan mevcut paralel yürütme motorlarından farklı olarak Block-STM, geliştiricilerin sınırsız kodlama, birleştirilebilirliği koruma ve gerçek dünya kullanım durumları için daha yüksek verim ve daha düşük gecikme elde etmelerini sağlar. Block-STM hakkında daha fazla bilgi edinin.

AptosBFT Uzlaşması

Bugün, Aptos blok zinciri, üretime iyimser bir şekilde yanıt veren ilk BFT konsensüs protokolü olan AptosBFT’nin (sürüm 4) en son yinelemesinden yararlanıyor. Konsensüs, genellikle yalnızca iki ağ gidiş-dönüşünü gerektirir (dünya çapında tipik olarak gidiş dönüş süreleri 300 milisaniyeden azdır) ve bir lider itibar mekanizması aracılığıyla hatalı doğrulayıcılara dinamik olarak uyum sağlar.

Bu yeni mekanizma, merkezi olmayan ortamlarda performansı önemli ölçüde iyileştirir, uygun teşvikler için altyapı sağlar ve başarısız doğrulayıcıların verim ve gecikme üzerindeki etkisini hızla en aza indirir. AptosBFT sürüm 5’in geliştirilmesi halihazırda devam etmektedir ve gelecekteki bir yükseltme ile piyasaya sürülecektir.

Durum Senkronizasyonunda Merkezi Olmayan Esneklik

Aptos, tüm katılımcıların bireysel ihtiyaçları için yüksek verimli, düşük gecikmeli bir ağ sağlamayı amaçlar. Zengin ve çeşitli bir doğrulayıcı ve tam düğüm topluluğu oluşturmak, durum çoğaltmanın farklı donanım ortamları için esnek olmasını gerektirir. Aptos, ucuz makineler için yeni ve daha verimli senkronizasyon stratejileri ve karşılayabilenler için daha yüksek doğrulama seviyeleri sunmak için değişen kullanıcı gereksinimlerine uyum sağlar. Durum Senkronizasyonu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tüm Aptos teknik yenilikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Aptos teknik incelemesini açıklayan Twitter Konumuza göz atın .

web3 için ana sayfa

Kullanıcı deneyimine, yükseltilebilirliğe ve en son teknolojiye odaklanmanın benzersiz kombinasyonu, Aptos’u geliştiricilerin gelecek nesiller için uygulamalar geliştirmeleri için bir ev haline getiriyor.

Aptos’u evi haline getiren yüzlerce proje ve yüz binlerce topluluk üyesinden oluşan sağlam bir ekosistem zaten var.

NFT, oyun, ticaret, sosyal ağlar ve medya ve eğlence genelinde çok çeşitli kullanım örneklerini gururla destekliyoruz. Ekosistemin endüstrileri yeniden tanımlayacak ve kullanıcılara gerçek değer katacak yaratıcı ve özgün uygulamalar oluşturmaya devam etmesi için heyecanlıyız.

Sorumluluk reddi: Bu bir basın bülteni olup burada yazılanlar www.kiyasliyoruz.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir.

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler