Cumartesi, Haziran 15, 2024
spot_img
Ana SayfaMobilÜçgen içerisinde iki ok ! Samsung üçgen işareti nedir ?

Üçgen içerisinde iki ok ! Samsung üçgen işareti nedir ?

Samsung kullanıcıların çok fazla karşılaştığı simgelerden biri olan , üçgen içerisinde oklar , üçgen içinde iki ok işareti , Android cihazlarına özel bir veri sınırlandırma panelidir. Bu panel sayesinde kullanıcılar , veri tasarrufu sağlamak adına , uygulamaların arka planda veri kullanmasını engelleyip , veri tasarrufu yapmanıza imkan sağlar. Burada veriden kasıt , mobil veri yani internet paketinizi tasarrufa almaktır. Peki tam olarak  Samsung üçgen işareti nedir ? Samsung üçgen işareti kaldırma !

 Samsung üçgen işareti nedir ? Üçgen içerisinde iki ok !

Öncelik ile bu simgenin herhangi bir uygulama ile, yada yazılım ile alakası yoktur. Bu simge , Android cihazlar için sunulmuş veri sınırlandırma özelliği barındıran bir paneldir. Samsung cihazlarında kullanıcılar aktif hale getirmese bile , kurulum sonrası kendiliğinden aktif olan genelde yanlışlık ile açılan mobil veri tasarruf simgesidir. Samsung veri tasarrufu açık olduğunu cihazın sağ üstünde yer alan , üçgen içerisinde iki ok yada üçgen içinde mobil veri simgesi olarak gözükmektedir. Veri tasarrufu sayesinde , arka planda internet gereksinimi duyan uygulamalar devre dışı kalıyor. Ancak uygulama giriş esnasında , mobil veri devreye giriyor. Bu sayede güncel , internet paketinizi tasarruflu bir şekilde kullanmanızı sağlıyor. Bu paneli etkinleştirmek yada kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

samsung üçgen içinde iki ok
samsung veri tasarruf simgesi

Samsung üçgen simgesi kaldırma !

  • Samsung akıllı telefonunuzda Ayarlar sekmesine giriş yapın.
  • Daha sonra cihazınızda , Bağlantılar kısmını tıklayın.
  • Açılan sekmede , Veri Kullanımı yazısını seçin.
  • Sekmede yer alan , Veri Tasarrufu yazısına tıklayın.
  • Buradan Kapalı yada Açık konuma getirebilirsiniz.
  • Önerilen Makale :Bilinmeyen numara engelleme işlemi ! Samsung , Huawei , Apple

üçgen içinde iki ok

Veri tasarrufunun etkin yada kapalı olduğunu anlayabilmeniz için , akıllı Samsung telefonunuzda Wi-fi değil mobil veri ile internet erişimin açık olması gerekmektedir. Tasarrufunuzu özelleştirmek için yine aynı sekmede yer alan , ‘ Veri tasarrufu açıkken uygulamaya izin verin ‘ yazısına tıklayarak , uygulamalarınızın arka planda veri kullanıp , kullanmasını özelleştirebilirsiniz .

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler