Salı, Haziran 25, 2024
spot_img
Ana SayfaKripto HaberKriptoda ATH , ATL Ne Demek !

Kriptoda ATH , ATL Ne Demek !

Kripto dünyasında birden fazla farklı kelimelerle karşılaştığınızın farkındayım . Bugün ki konumuz ATH ve ATL kavramlarını çok basit bir şekilde sizlere anlatacağız . Peki tam olarak Kriptoda ATH , ATL Ne Demek !

ATH Nedir ?

ATH İngilizce kelimeler olan All Time High kelimelerinin kısaltmasından meydana gelmektedir . Türkçe karşılığı ise Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi olarak nitelendirilmektedir . Kriptoda bir coin projesini görüntülediğiniz yada analizini incelediğiniz zaman genelde ATH ‘si şu seviye diye bir terim kullanırlar bu o coin için en yüksek seviyesi belirtir .

Örneğin aşağıdaki görselde Bitcoin ele alınmıştır . Bitcoin’in güncel ATH seviyesi 69,045,00 Dolar olarak bildirilmiştir . Bu Bitcoin için güncel Tüm Zamanlar En Yüksek Seviyesidir .

ath ne demek

ATL Nedir ?

ATL İngilizce kelimeler olan All Time Low kelimelerinden meydana gelmektedir . Türkçe karşılığıysa Tüm Zamanlar En Düşük Seviye olarak çevrilmektedir . ATL bir kripto varlığın Tüm Zamanlar İçerisindeki en düşük fiyatını belirtir . Tabi bu fiyat kalacak diye bir ön görü yoktur . ATL seviyesi her zaman değişebilir .

Örnek vermek gerekirse Bitcoin için ATL seviyesi 2013 yılındaki 65 Dolarlık fiyattır . Bu Bitcoin için bildirilen en düşük fiyat seviyesidir . 2013 yılından itibaren Bitcoin hiç bir zaman bu seviyenin altına düşmemiştir .

Yine tüm bunların yanı sıra kripto varlıklarda ATH ve ATL seviyeleri sürekli değişebilir . Bu tamamen projenin ilerleyişine ve dünya üzerinde yer alan savaş , ekonomik kriz gibi unsurlara bağlıdır . Kripto paralar haberlerden çok çabuk etkilenebilir . Çok değişkenlerdir .

Sorumluluk reddi: Bu bir  basın bülteni olup burada yazılanlar www.kiyasliyoruz.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır ve yatırım tavsiye niteliğinde değildir.  Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır

spot_img
Diğer Yazılar

Bu Hafta Popüler

En Popüler İçerikler